October 20, 2021, 7:49 pm

Пpoтест пpoтив мерките на власта: Прилепчани повикаа на симболично пиење на кафе на плоштадот во знак на пpoтест

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Прилепчани најавија симболично пиење кафе на плоштадот пред споменикот на крал Марко, во знак на протест против дискриминирачките мерки на власта со кои им се ограничува слободата на движење на граѓаните.

Настанот ќе се одржи во сабота, 18 септември, во 13 часот.

Организаторите на настанот ги повикаа сите граѓани, вакцинирани и невакцинирани, заедно да го искажат револтот против нелогичните мерки на власта.

Latest News

Затвopeна модулapната бoлницa во Скопје, пpoкисна кpoвот

Затворена е модуларната болница во Скопје поради тоа што дел од кровот почнал да прокиснува. Поради обилните врнежи од дожд...

More Articles Like This