Пpoтecтaнт co poгoви ce пojaви и вo Москва

Поврзано

Тepopистички нaпaд во Шведска: Избoдeни најмалку осум лица во Ветландa

Најмалку осум лица се избодени со нож во напад кој се случил во Шведска. Според првичните инфомации станува збор...

Австријците без можност за избор на вакцина

Скептицизмот во врска со вакцината нa „Астра зенека“ во Австрија е голем и затоа се погласни се барањата на...

Слобода на говор на дело: Новинарка ocyдена на шест месеци зaтвop за откривање медицински тајни

Белорускиот суд денеска ја осуди новинарката Катерина Боришевиќ на шест месеци затвор за откривање медицински тајни. Таа е осудена за...
- Advertisement -

На денешниот протест во Москва против апсењето на опозиционерот Алексеј Навални, демонстрант беше виден идентично облечен како еден од оние што ги обележаа протестите и упадот во Капитол во Вашингтон.

Со рогови на главата, беж панталони кои личат на пижами, маица што имитира тетоважи, овој демонстратор носеше и руско знаме во боите на кое беше обоено лицето.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This