December 9, 2021, 12:00 pm

Пpoф. Вујовиќ pacпaли пo Цаpoвска: „Фaшиcтичкo oднecyвaњe, злocтopcтвo вpз дeцa, cтaнyвaтe moнcтpyми“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Професор докторот Викторија Вујовиќ која е психијатар психотерапевт преку социјалните мрежи жестоко реагира по најавите на министерката за образование Мила Царовска дека учениците ќе учат од електронски учебници.

– Доколку ги оставите децата и адолесцентите без учебници…пројавувате фашистичко однесување…експеримент врз деца, злочин врз деца налик на Аушвиц.

– Кој ви го дава тоа право. Станувате монструми, пишува професорката на Фејсбук.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This