ПPOTИВ ПАТЛИЏАН ДИПЛОМАТИЈАТА НА ДИМИТРОВ: Македонски дипломати побараа пoмoш од ЕУ и НАТО амбасадори

Поврзано

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА “ ЌЕ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРОТИВ „ШКУПИ“: Точноста на нивните тестови ја потврди и ИЈЗ

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ ќе поднесе кривична пријава против ФК „Шкупи“, кои јавно преку соопштение одбија да се тестираат...

(Видео) КЛАСТЕР СДСМ: Станува ли партијата корона жариште?

танува ли СДСМ корона жариште? Се загрозува ли здравјето на граѓаните со терање на изборна кампања во време на...

(ВИДЕО) МИЦКОСКИ: Македонија нaјкоpyмпиpaнa држава во Европа, ја yништиja економијата, го сменија името…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео под кое напиша дека Македонија не заборава. -Македонија не заборава! Најкорумпирана држава...

Македонскиот дипломатски синдикат бара амбасадорите на САД, Франција, Германија, В. Британија, Холандија и на ЕУ да кажат дали кандидатите на министерот Никола Димитров за идни амбасадори се професионални дипломати.

МДС во пост на Твитер наведува неколку примери за политички номинации и потенцира дека има проблем и со двојни државјанства на дел од амбасадорите.

Реакцијата на синдикатот доаѓа откако премиерот Заев во поддршката за новиот закон за надожворешни работи се пофали дека власта сега именува дипломати од кариера.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести