Пyтин: Пaлaтaта не е моja, caкaaт да им го испepaт moзокот на Pycите

Поврзано

САД доби нова федерална држава

Долниот дом на Конгресот, во кој демократите имаат мнозинство, изгласаа со 216 гласа „за“ и 208 „против“ за иницијативата...

Пронајдени фалсифиkyвани вакцини на Фајзер во Мексико и Полска

Пронајдени се фалсификувани верзии на вакцината Фајзер против коронавирус во Мексико и Полска, соопшти американската фармацевтска компанија „Фајзер“. Властите во...

Се менува политичкиот баланс во САД: Претставничкиот дом изгласа Вашингтон да стане 51. држава

Мнозинството пратеници во Претставничкиот дом на американскиот конгрес, во кое демократите имаат мнозинство, гласаа за административниот округ на градот...
- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин ги демантираше гласините дека поседува палата во Геленџик на Црното Море, наведувајќи дека таа палата не му припаѓа ниту нему ниту на кој било член на неговото семејство.

На онлајн состанок со студенти, Путин рече дека не го гледал видеото објавено од опозицискиот тим на Алексеј Навални минатиот викенд, пред сè поради недостаток на време и смета дека гласините за палатата биле искористени за обид за перење мозок на Русите, пренесува ТАСС.

„Не го гледав целиот филм, туку само деловите што ми ги подготвија соработниците. Ништо од сниманото во филмот не ми припаѓаше на мене или на некој од моите блиски роднини. Никогаш”, рече Путин.

Во исто време, тој го сврте ниманието на фактот дека секој имот од овој тип има одредена документација и податоци за финансиските трансакции и дека не може, а да не остане трага во книгите за тоа.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This