October 19, 2021, 4:48 pm

Пykaње во Арачиново, ова се деталите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечра попладне дошло до инцидент во семеен двор во Арачиново. Како што информираа од МВР:

На 12.05.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Арачиново, скопско, по претходна расправија, Ф.Н. испукал проектили од огнено оружје во дворот на И.А. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Арсовска на средба со претставници од движењето Полио Плус

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска оствари средба со претставниците од движењето Полио Плус. На средбата,...

More Articles Like This