November 30, 2021, 7:13 am

Пykaње во Скопската Чаршија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неофицијално, едно лице е повредено во престрелка која вечерва се случила во скопската Чаршија, пренесува Алсат.

Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на „плоштадот Скендербеј“. Мотивите на настанот сè уште не се познати. Полицијата веднаш излегла на лице место и го истражува случајот.

Подетални информации за овој инцидент се очекуваат утрешниот ден.

Latest News

САД распоредува вoeни сили низ целиот свет за ограничување на руската и кинеската агpecија

Министерството за одбрана на САД ја заврши ревизијата на глобалното распоредување на вооружените сили на САД, која започна во...

More Articles Like This