Пykaње во Скопската Чаршија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Неофицијално, едно лице е повредено во престрелка која вечерва се случила во скопската Чаршија, пренесува Алсат.

Инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на „плоштадот Скендербеј“. Мотивите на настанот сè уште не се познати. Полицијата веднаш излегла на лице место и го истражува случајот.

Подетални информации за овој инцидент се очекуваат утрешниот ден.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This