May 16, 2021, 10:48 am

Пykaњe пред ceдиштeтo нa ЦИA

Поврзано

- Advertisement -

Во седиштето на американската Централна разузнавачка агенција во Вирџинија, барем еден агент на ФБИ отвори оган кон вооружен напаѓач кој се појави на платото пред главниот влез на агенцијата.

Во соопштението на ФБИ се наведува дека осомничениот излегол вооружен од својот автомобил, поради што агентите на ФБИ отвориле оган и го раниле, пренесува АП.

Напаѓачот, кој досега не бил идентификуван, бил пренесен во локалната болница откако бил повреден, а засега нема информации за неговата состојба.

„Го анализираме овој инцидент и ќе се обидеме да донесеме конкретни заклучци што е можно поскоро во дадените околности“, се вели во соопштението на ФБИ.

Latest News

He им дoaѓa пaмeт: Зaтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo Дебар пopaди нeпoчитyвaњe нa мepкитe, coпcтвeникoт e пpивeдeн

Еден угостителски објект во Дебар е затворен со пломба, а сопственикот лишен од слобода откако во контрола што била...

More Articles Like This