„Радмила, нити нешто знаеш, нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера“

Поврзано

Горан Ангелов со илинденска честитка: Во очи не можеме да му погледнеме на Илинден

Во очи не можеме да му погледнеме на Илинден. Најмалку што може да направиме е да си признаеме дека...

(Фото) Тешки опинци те газат Охриде

Твит на денот: Е оваа е разликата помеѓу странски и домашни туристи! Тешки опинци те газат Охриде!! https://twitter.com/Giallorosso891/status/1289474339817971714?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1289474339817971714%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Ftvitovi%2Ftvit-teshki-opinci-te-gazat-ohride-fotografii%2F

За 2 недели ќе видиме кој си поминал најубаво во Охрид: Твитер peakции за преполните охридски плажи

Лавина од реакции во јавноста и на соцјалните мрежи за непочитувањето на мерките за превенција од ширење на Ковид-19...
- Advertisement -

Радмила, нити нешто знаеш нити нешто конкретно си сработила во твојата очајна политичка кариера. Плажата е дадена под концесија во време на СДС и градоначалникот Ацо Петрески за помалку од 50 илјади денари годишен закуп, реагира Сашо Донев претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид.

„Другар ви Коста лошо ве информирал. Единствено што знаете е да ширите пропаганда, невистини и злоба. Додека вие и вашите полтрончиња метастазиравте во транзицијата, ние младите од Охрид бевме скромни и чесни деца од родители стечајци во фирмите кои криминално ги приватизиравте.

Родители кои останаа без работа во време кога требаше да не извадат на прав пат и школуваат. Не знаевме што е годишен одмор на море ама преубав и доволен ни беше нашиот Охрид и воопшто не жалиме. Додека вие ја цицавте државата и граѓаните уште од време на Бранко, ние одевме трнлив но чесен пат и денес сме тука со чисто лице и без товар.

Затоа врати се Скопје и не проповедај на терен кој проплакал од вас. На 15ти јули е правиот момент за конечно да ве пратиме на буништето на историјата каде одамна веќе припаѓате, заедно со сите транзициски политичари и профитери од вашето неславно минато“.

Latest News

Државата ја втypнyвaат во цpвeнaтa зона на пpeзaдолжeноcт, дoлгoт достигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за...

Три cмpтни cлyчаи, 74 нoвoзaбoлeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8,...

Eкcплицитнo фото: Рита Ора тoплec на плажа

Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче. Рита Ора веќе неколку месеци...

Мицкоски: Државата ја втурнувaaт во цpвeната зoнa на пpeзадолженocт, дoлгoт дocтигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии во кои стои дека...

Германските ученици се вратија во училишните клупи

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави која ги прекина летните одмори....

More Articles Like This