ШЕКЕРИНСКА НЕ ГО ПОВЛЕКУВА РАСИПАНОТО МЕСО: Војниците уште се трујат со расипана храна!

Поврзано

МАШАЛА: 500.000 евра за невладини организации за мерки против корона вирусот

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Програмата за финансирање на програмските активности на здруженијата и фондациите за...

РЕГИОНОТ И СЕ ЧУДИ НА МАКЕДОНИЈА: Медиумите пишуваат дека во Европа пандемијата ја снемува, а ние рушиме рекорди!

Состојбата во Македонија е загрижувачка во последните денови – најголем број новозаразени со коронавирус од почетокот на епидемијата се...

Радмила Шекеринска уште ги труе војниците. Имено министерката за одбрана сеуште не го повлекува од употреба расипаното месо од касарните. Војниците уште се трујат со пилешкото месо со поминат рок. Последната фотографија која пристигна до нашата редакција ја добивме од гарнизонот ви Штип, каде сеуште се дели расипаното место.

Тоа значи дека поминаа цели три дена откако беше објавен скандалот со расипаното место, а месото сеуште не е повлечено од употреба.

 

Додека милиони евра се трошат за личните хирови на Шекеринска, нема пари за храна за војниците. Војниците ионака добиват храна која не ги задоволува ниту калорските, ниту хигиенските потреби сега добиваат и храна со изминат рок. Да се потсетиме дека во неколку наврати војниците се затруа од добиената храна во касарните додека со одбрана министеруваше Шекеринска.

Актуелно

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

ЏАБЕ КАРАНТИНОТ: Над 700 луѓе во изолација за само 24 часа, а дури 200 луѓе го прекршиле полицискиот час во земјава

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале...

СЗО ГИ СМЕНИ НАСОКИТЕ: Маските да се носат задолжително и тоа да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Светската здравствена организација ги ажурираше упатствата за да им препорача на владите за да ги поттикнат сите луѓе да носат заштитни маски на јавни...

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово 26 - Дебар 1 - Штип 15 -...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

Повеќе вести