РАЗГОВОРИТЕ ЗА БРЕГЗИТ НЕ ОДАТ ДОБРО: Состанокот прекинат по три часовни преговори!

  • March 6, 2019
  • Коментари

Разговорите помеѓу Европската Унија и британскиот преговарач за Брегзит во Брисел завршија после три часа, ќе бидат продолжени во текот на денот, јави Ројтерс.

Агенцијата во објавата цитираше анонимен извор кој изјавил дека разговорите не одат добро.

Ниту една од станите не дала изјава после состанокот на кој присуствувале гланиот преговарач, Мишел Барн, британскиот министер за Брегзит, Стивен Барклеј и државниот обвинител Џефри Кокс.

Претходно «
Следно »