December 6, 2021, 4:44 am

Разрешена мистеријата на осмиот патник: Болницата по гpeшkа додала пациент на списокот на повpeдени од автобуската нecpеќа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бугарската „БНТ“ вечерва информираше дека е разрешена мистеријата околу несовпаѓањето меѓу списокот на повредени во несреќата и списокот на учесници во патувањето на македонската туристичка компанија.

Според телевизијата, грешката настанала во болницата „Пирогов“.

Имено, Шади Науф ал Салех се јавил во редакцијата и објаснил дека нема никаква врска со несреќата.

Тој е бугарски државјанин, а во саботата бил примен на трауматолошкиот оддел на Пирогов поради скршеница на раката. Излегува дека во клиниката по грешка го внеле во списокот со повредени од автопатот Струма. Салех веќе е отпуштен од болницата, пишува „БНТ“.

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This