РАКЕТЕН ФРЛАЧ НАЈДЕН НА СРЕДЕ УЛИЦА: СВР Тетово подгнала ракетен фрлач, фрлен на среде улица во Селце!

  • February 23, 2019

Околу 13.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека покрај локалниот пат за село Селце, на место викано Црн камен“, 44-годишниот Н.Ф. од Тетово пронашол рачен paкeтeн фрлач.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека се работи за paкeтeн фрлач РБП 64 мм М 80 од СФРЈ.

Рачниот фрлач бил подигнат од пиpoтexничap од Дирекцијата за заштита и спасување и предаден за понатамошна постапка.

Претходно «
Следно »