РАКЕТНИОТ СИСТЕМ КОЈ ИМ ПPECУДИ НА TEPOPИСТИТЕ ОД ИCИC: Како дејствува „Сонцепек“ – еден од најефикасните ракетни системи!

  • March 2, 2019
  • Коментари

На полигонот Лужски во Ленинградската област се одржаа воени вежби со примена на тешкиот ракетен систем ТОС-1А „Сонцепјок“.

Војската одработи напад врз позициите на условен противник, како и распоредување и маскирање на техниката, извидување на целите и управување со техниката, пренесува РИА „Новости“.

Претходно «
Следно »