РАКИЈА НЕ ЛЕЧИ KOPOHA – ПЕТРЕ ДА НЕ ТЕ ЛAЖAТ: Зошто градоначалникот на Скопје не е во kapaнтин?

Поврзано

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

Македонскиот oфицep нeмa jyжнoaфpикaнcки coj нa виpycoт, cтaнyвa збop зa нигepcки coj

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него...

Џафери: Paмaзaн Бajpaм нeкa дoнece пoлни cpца и yм co yбaви и пoзитивни миcли

Овој празник кој е посветен на милоста, љубовта и меѓусебното простување, нека донесе полни срца и ум со убави...
- Advertisement -

Пред три дена Шилегов се врати од Мадрид. Владата донесе уредба со која сите патници кои биле во Шпанија мора да бидат тестирани на коронавирус и да се стават во 14-дневен карантин.

Ама, Петре наместо под клуч паламуди за споменици.

Друже, мит е инфото дека со ракија се убивала корона. Иди провери се и заклучи се дома, пишува главниот и одговорен уредник на Инфомакс, Александар Митовски.

Пред три дена Шилегов се врати од Мадрид. Владата донесе уредба со која сите патници кои биле во Шпанија мора да бидат…

Posted by Александар Митовски on Thursday, March 5, 2020

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This