October 18, 2021, 1:55 am

Рама му честиташе победа на Ахмети

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Албанскиот премиер Еди Рама му честиташе победа на Али Ахмети на изборите, и му напиша дека се надева дека Ахмети со неговото искуство ќе придонесе за унапредување на евроинтегративниот процес на Република Северна Македонија.

Ахмети се заблагодари на честитките и на поддршката на Рама.

Takim pune realizova edhe me Ambasadorin e Shqipërisë në Maqedoninë e veriut, z. Fatos Reka, i cili më përcolli uratat e…

Posted by Ali Ahmeti on Wednesday, July 29, 2020

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This