October 28, 2021, 5:15 am

Рамковниот на поштенска марка: Груби и Макрадули ќе ја промовираат поштенската марка посветена на 20 годишнината од Охридскиот договор

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По повод 20 годишнината од Рамковниот договор кој беше потпишан во Охрид, АД „Пошти на Македонија“, ќе издаде јубилејна поштенска марка.

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби и директорот на АД „Пошти на Македонија“, Јани Макрадули утре ќе ја промовираат поштенската марка посветена на 20-годишнината од Охридскиот договор

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This