August 15, 2020, 5:23 pm

РАСКОЛНИЦИТЕ ОД МПЦ, РАСКОЛНИЧКИ И КОН МАКЕДОНИЈА: Следбениците на Вранишковски продолжуваат со антимакедонска политика и поддршка за СДСМ!

Поврзано

Кoj ce извeкoл пapи со инcaјдepcки инфopмaции од Еуpoстaндаpд бaнкa? – Тeчaт poкoвитe за oбeштeтyвaњe

Кој се повлекувал пари пред да пропадне Еуростанадард банката? Дали имало инсајдерски информации од Народаната банка дека и се...

Oпштинa Бутел лидep во пpивpeмeни вpaбoтyвaњa, пoткyп или пoтpeбa?

Општина Бутел е лидер во привремените вработувања на ниво на територија на државата, втора на листата е УЈП, следува...

Кoрoнaвиpyc во пcихиjaтpиcкaтa бoлницa во Демир Хисар, пoчинa пaциeнткa, 12 се зaрaзeни

Корона вирусот влезе во Психијатриската болница во Демир Хисар каде се заболени 12 пациенти, а една штитеничка почина како...
- Advertisement -

Давид Нинов, член на расколничката структура на Јован Вранишковски и негатор на афтокефалноста на МПЦ, во својата редовна колумна на соросовиот портал, финансиран од УСАИД „ПлусИнфо“ на Бранко Героски повторно даде поддршка на политиките на СДСМ.

david-04

Нинов кој е член на антимакедонската организација на Вранишковски, упатува низа неосновани критики кон Претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов, легитимно избран од страна на речиси 550.000 граѓани на Република Македонија.

Нинов од позиција на т.н. „свештено лице“ во антимакедонска организација продолжува да глуми и политичар, артикулирајќи ги ставовите на СДСМ.

Давид Нинов е посветен на делувањето контра МПЦ која ја има апсолутната поддршка од македонскиот народ и против македонската држава преку својата расколничка организација формирана од политички интереси на организации од соседството.

Простор за ваквото свое делување, Нинов редовно наоѓа во мегафонот на СДСМ/Сорос/УСАИД „Плус Инфо“ на медиумскиот експонент на опозицијата Бранко Героски.

За потсетување, Нинов и неговата расколничка организација минатата година искажаа широка поддршка и за платеничката револуција на СДСМ во која беа сквернавени споменици на историјата и културата на македонскиот народ, а беше оштетуван и државен имот при што нанесената штета изнесува повеќе стотици илјади евра.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Кoj ce извeкoл пapи со инcaјдepcки инфopмaции од Еуpoстaндаpд бaнкa? – Тeчaт poкoвитe за oбeштeтyвaњe

Кој се повлекувал пари пред да пропадне Еуростанадард банката? Дали имало инсајдерски информации од Народаната банка дека и се...

Oпштинa Бутел лидep во пpивpeмeни вpaбoтyвaњa, пoткyп или пoтpeбa?

Општина Бутел е лидер во привремените вработувања на ниво на територија на државата, втора на листата е УЈП, следува општина Гази Баба, АВМУ. Дали со...

Кoрoнaвиpyc во пcихиjaтpиcкaтa бoлницa во Демир Хисар, пoчинa пaциeнткa, 12 се зaрaзeни

Корона вирусот влезе во Психијатриската болница во Демир Хисар каде се заболени 12 пациенти, а една штитеничка почина како потврден позитивен случај, а тоа...

Kpитичнo во Индиja – Bо eдeн дeн peгиcтpиpaни peкоpдни 65 илjaди нoвoинфициpaни со Koвид-19

Индиското Министерство за здравство во саботата информираше дека најмалку 65.002 лица биле позитивно тестирани за Ковид-19 во текот на изминатиот ден, при што вкупниот...

Цpниoт билaнc и нaтaмy pacтe – Рeгиcтpиpaни 141 нoвoзaбoлeни и 4 пoчинaти лицa од Koвид-19

Во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 51 Куманово 19 Дебар 2 Штип 15 Прилеп 6 Тетово 6 Струга 16 Велес...

More Articles Like This