August 13, 2020, 6:28 pm

Расположението на Paкoвитe ќе варира, Рибите ќе сретнат некој што ќе ги cтимyлиpa дyхoвнo

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

Овен

ЉУБОВ: Ќе се обидете да постигнете нова љубов затоа што ќе имате можност.

РАБОТА: Ќе ги тестирате вашите работни способности, бидејќи ќе доживеете некои предизвици во работниот процес.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Бик

ЉУБОВ: Денес би можеле да доживеете промена во полето на љубовта.

РАБОТА: Претежно позитивни случувања, без стрес. Се чини дека добро расположение ќе ви помогне во работата.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

Близнаци

ЉУБОВ: Можно е да сретнете некој што ќе ве интересира, но со кого нема да можете да имате долга врска.

РАБОТА: Подобрување на работните услови и позитивни промени.

ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

Рак

ЉУБОВ: Денес вашето расположение ќе варира. Можен е емоционален стрес, што ќе ве направи ранливи.

РАБОТА: Ова е ден за промени во кариерата предизвикани од некои околности.

ЗДРАВЈЕ: Нервозен стомак.

Лав

ЉУБОВ: Ќе имате можност да присуствувате на настан што ќе ве стави во љубовно расположение.

РАБОТА: Успех во работата со деца и воопшто во областа на образованието.

ЗДРАВЈЕ: Проблем со вените.

Девица

ЉУБОВ: Ден без посебни случувања, пред се затоа што ќе бидете свртени кон некои други работи во животот.

РАБОТА: Може да добиете идеја за приватен бизнис.

ЗДРАВЈЕ: Замор и намалена виталност.

Вага

ЉУБОВ: Постои можност да се направи позитивна промена во оваа сфера.

РАБОТА: Ќе добиете нови можности за работа, а некои би можеле да имаат врска со маркетинг или креативна работа.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Скорпија

ЉУБОВ: Планетата Венера влезе во вашиот знак, што значи дека сте во многу поволен период кога станува збор за љубовта.

РАБОТА: Можна погрешна инвестиција.

ЗДРАВЈЕ: Синузитис.

Стрелец

ЉУБОВ: Можна тајна љубов со некој што го познавате долго време, можеби со пријател или колега.

РАБОТА: Може да има промени во работата и работниот процес.

ЗДРАВЈЕ: Психосоматски нарушувања.

Јарец

ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој кој е дружељубив и слободомислен, но истовремено и неостварлив.

РАБОТА: Можете лесно да најдете работа, бидејќи можностите сами ќе се нудат.

ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Водолија

ЉУБОВ: Ќе ве привлече некој што е популарен или успешен.

РАБОТА: Успех во која било професија што бара тимска работа, или социјално корисна работа, како и работа во поголем тим.

ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

Риби

ЉУБОВ: Ќе сретнете некој што ќе ве стимулира духовно и кој ќе ви биде интересен заради тоа.

РАБОТА: Може да добиете две понуди за работа или паралелно да работите две работи.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Latest News

Над 100.000 граѓани останаа бeз плата, пeнзија и социјална помош поради зaтворањето на Еуростандард банка

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа бeз пари со затворањето на Еуростандард...

Зaев и Аxмети се договориле?: Зaврши работнaтa срeдбa помeѓу СДСМ и koaлицијата „Мoжеме“ и ДУИ

Попладнево зaврши рaботната средбa меѓу СДСМ и коaлицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествувaa претседaтелите Зорaн Зaев и Али Ахмети и генералните секретари Љупчо...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“. Претседателот Пендаровски...

Ги отвараат градинките, ама се оградуваат од одговорност за здравјето на децата…..

„Не сум приморан да го носам детето во детска градинка и решението да го носам е во целост лично мое“. Оваа реченица од изјавата...

Грција oбвинyва: Турција континуирано го нapушува грчкиот воздушен простор

Тензиите меѓу Турција и Грција остануваат на високо ниво, при што турскиот режим наводно континуирано го нaрушувал грчкиот воздушен простор неделава со авионите „СН-235“....

More Articles Like This