August 9, 2020, 11:45 am

РАСПРАВИИ И ТЕНЗИИ ВО СДС: За место во одборот на директори на Телеком партиските другари се фатија на нож!

Поврзано

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во...

AПАСИЕВ ГИ ПРЕМИНА ГРАНИЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКА ПРИСТОЈНОСТ: Граѓаните со буpни peakции

Тој однеодамна е пратеник во Собранието, исто како што е лидер на партија, а и универзитетски професор. Исто така е...
- Advertisement -

Расправии и тензии во владата на СДС по промената на именуваните претставници во Македонски телеком, поради низата на афери кои ги пратеа членовите на одборот на директори во оваа компанија со мешовит капитал

 

Последна измена во составот на раководството на Македонски телеком е поставувањето на партискиот адвокат Мирослав Вујиќ за неизвршен член на одборот на директори во Македонски телеком. Тој на оваа позицја доаѓа по отповикувањето на Анета Симевска Димовска.

Одлука на Акционерско собрание за месечен надомест за Претседателот на одбор на директори!

Според информациите до кои дојде Инфомакс.мк, Вујиќ како неизвршен член во одборот на директори ќе добива околу 2.000 евра плата, плус бонуси, репрезентација и службени автомобили и телефони.

Познавачите на состојбите во СДС информираат дека на овој начин Заев се обидува да најде место за неговите партиски адвокати, па наместо да ги плаќа од џеб, адвокатите да добиваат редовен месечен надоместок.

 

1 коментар

Latest News

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска, се појавија...

Возачите во спротивна насока излегувале надвор од патот: На патот Кадрифаково-Св.Николе избегнати три сообpaќајни нecpeќи

Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог. Како што велат очевидци, возачите...

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм профил познатата македонска водителка и...

Пиво од 50 денари, свеж портокал 80 – Хрватите решија драстично да ги спуштат цените

Aко изминатите години Хрватска важеше за една од поскапите туристички земји, а фотографиите со фискални сметки на туристите го изненадија регионот поради високите цени,...

More Articles Like This