РАСТЕ БРОЈОТ НА ПOЧИНATИ ОД ГPИП: Осум лица пoчинaлe минатата недела како последица од сезонскиот грип!

  • March 7, 2019

Осум лица пoчинaлe минатата недела како последица од сезонскиот грип, информираше денеска епидемиологот Гордана Кузмановска од Институтот за јавно здравје.

Шест од пoчинaтитe се на возраст над 60 години, едно е девојче на 12 години и жена на 26 години.

Претходно «
Следно »