December 4, 2021, 5:07 pm

Расте предноста на Арсовска, Шилегов губи со над 7500 гласови

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Привршува броењето на гласовите од гласањето на локалните избори за градоначалник на Град Скопје. Досега се преброени 98,10%, а според нив во убедливо водство е кандидатката Данела Арсовска со освоени 37,65%, односно 84.830 гласови.

Актуелниот градоначалник Петре Шилегов освоил 34,30%, односно 77.297 гласови, што е за 7533 глласови помалку од Арсовска.

Се очекува во текот на денот да бидат преброени и останатите гласови по што Државната изборна комисија ќе ги онјави офиијалните резултати.

Latest News

Блokирана пола Србија – полицијата не ги обeзбедува пpoтестите

Пред Сава Центар во 13 часот започна собир на граѓани пред сообраќајната блокада која беше најавена во 14 часот,...

More Articles Like This