РЕАКЦИИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ:Лино Червар да биде суспендиран до крајот на ЕП

  • January 20, 2018

Хрватскиот стратег Лино Червар, ќе си ја плати казната од ЕХФ во висина од 3.000 евра, но тоа не е она што го бараат останатите.

Лино Червар да биде суспендиран до крајот на ЕП

Сите се свесни за непромислениот потег на Червар на мечот Хрватска – Белорусија и она фаќање на противничкиот играч, за кој судиите се направија удрени и не досудија ништо, иако гледано по законите и правилата на ракометот, тоа е за црвен картон, сега противниците бараат Червар да биде исклучен од ЕП.

Поточно, ракометарите на Шведска се најгласни околу тоа прашање, дека Червар мора да добие суспензија до крајот на ЕП, па Хрватска иако е домаќин, како знае и умее, нека се снаоѓа.

„За таков потег мора да бидете исфрлени од еден голем натпревар и турнир. Мене тоа исто ми го има направено двапати, но за среќа тоа немаше поголема разлика резултатски сметано“, смета ракометарот Годфридсон.

Претходно «
Следно »