РЕГИОНАЛНИТЕ МЕДИУМИ ЗА БРУКАТА НА СДСМ: Македонците на улица ја бранат земјата од Заев!

  • June 19, 2018
  • Коментари

До самитот на лидерите на земјите на НАТО во јули остана помалку од еден месец, а прашањето кое се поставува откако Атина и Скопје го потпишаа „историскиот“ договор за името е: дали Македонија ќе добие покана за прием во воениот сојуз.

Истовремено Македонците со денови се собираат пред Собранието и протестираат против договорот меѓу Македонија и Грција за промена на името во Република Северна Македонија, пишува српскиот „Информер“.

„Македонците на улица на бранат Македонија од Заев: НАТО е решено да ја „проголта“ Македонија и без референдум и име ако треба“, е насловот на тексото во кој со повеќе соговорници познавачи на состојбите во регионот се анализира состојбата.

Претходно «
Следно »