August 13, 2020, 10:25 am

РЕГИОНОТ СО ДЕНОВИ ЗБОРУВА ЗА ОВИЕ ДВЕ ДАМИ: “Мораш да најдеш некого”-Јоксимовиќ со најдобри намери сакала да ја посоветува Јелена Розга

Поврзано

(Фото) Кapлeушa oблeчe зeлeнo 6икини, а пoтoa нaпpaви пoзa oд кoja зacтaнyвa здивoт

Ниту еден ден не поминува без Јелена Карлеуша да исфрли некоја провокативна фотографија. Овој пат, таа се одлучи за...

(Фото) Aнa Cтoјaнoвa вo тaнгa 6икини ce пoфaли штo и пoшлo oд paкa дa нaпpaви 6eз мaкa

Оние дами кои немаат јавна професија (водителка, актерка, пејачка, манекенка…), а се познати и популарни во јавноста обично ги...

(Фото) Пoкaжa сo штo pacпoлaгa – Дeвojкa нa Лyиc Хaмилтoн цeлocнo гoлa

Викторија Одинцкова е девојка на шесткратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. Веројатно ја паметите по тоа што беше уапсена...
- Advertisement -

Пред неколку дена, пејачката Јелена Розга се појавила на утринската програма на српската телевизија Прва. Срѓан Предојевиќ и Јована Јоксимовиќ зборувале со пејачката на разни теми.

Но, една специфична тема довела до тоа регионот со денови да зборува што овие две дами поразговарале во тој момент. Јоксимовиќ со најдобри намери сакала да ја посоветува Розга околу раѓање на деца.

“Мораш да најдеш некого …Мислам, не е ни тоа забавување толку едноставно. Доколку не ја најдеш љубовта до одредени години, тогаш мора да бидеш малку прагматична. Најди некого, кажи – “ОК, јас имам толку и толку години … Ајде да најдам некого со кого ќе имам дете”, ѝ посочила Јована на пејачката.

Додека едни ја виделе добрата намера во тоа, други сметаат дека нејзиниот коментар воопшто не е на место. За овој момент во утринската програма пишувале и хрватските медиуми.

Latest News

Coобpaќaјнa нeзгoдa на пaтoт Градско-Прилеп, пoвpeдeнo eднo лицe

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода...

Eуролинк осигурување нема никаква поврзаност со Еуростандард банка

Во врска со тековните случувања поврзани со Еуростандард банка, а со цел правилно информирање на нашите клиенти и соработници, Еуролинк осигурување потврдува дека нема...

Куновска збyнeтa: Заев се oткaжaл од патни трошоци, па пратеник ли ќе биде?

Софија Куновска, актерка и пoранешнa функционерка на СДСМ на Фејсбук иронизира по најавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев дека се откажал од...

Уaпceни двe лицa, пoлициjaтa кaj нив пpoнaшлa мapихyaнa

На 12.08.2020 во 21.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ ги лишиле од слобода Ф.С.(26) од с.Желино и Н.А.(22) од...

Деветнаесет години од потпишувањето на Охридски рамковен договор

Пред деветнаесет години на денешен ден е потпишан Рамковниот договор со кој беше ставен крај на неколкумесечниот конфликт во земјава во 2001 година. Преговорите почнаа...

More Articles Like This