January 18, 2021, 7:49 am

Регистрирана втора жpтвa со кoрoнaвиpyc во Tиквешко

Поврзано

Родилка останала без органи во здравствена установа – Филипче и надлежните молчат

За случајот со медицинската сестра, од пред половина година, јавноста дознава преку медиуми, а министерот за здравство, Венко Филипче...

Вилата на сопственикот на Канал 77 полеана со нафта

Очигледно насилно отворена влезна врата и полеана со нафта целата покуќнина, оставиле зад себе вандалите, кои во некој од...

Агенцијата за вработување контра Шахпаска: Со бројки ја демантира дека немало вратени невработени „гастарбајтери“

Од 11 март кога се прогласи пандемијата до 31.декември 2020 година без работа останале 17.026 луѓе, според податоците на...
- Advertisement -

Регистрирана е втората жртва со коронавирус во Тиквешко.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог, утринава за МИА потврди дека починало 56 – годишно лице од Неготино, кое претходно се лекувало неврохируршки во Скопје, а било позитивно на КОВИД-19.

Пред извесно време, во Кавадарци почина албански државјанин кој работел во земјава, а кој исто така бил позитивен на коронавирус.

Latest News

Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со...

More Articles Like This