РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19.

По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош – 2, Аеродром – 2, Сарај – 2.

Latest News

Ужac: 72-гoдишнo лицe извpшилo пoлoв нaпaд вpз дeвojчe…

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 72 години, осомничено дека...

More Articles Like This