РЕДОК ФЕНОМEH: Сакајќи да ги фотографија облаците, ѝ се создаде слика од Исус на небото!

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Една жена од Сан Салвадор ги фотографирала облаците со својот мобилен телефон и била изненадена од она што го видела.

Сликата која ја објави на социјалните мрежи минатата недела стана многу популарна поради неговата содржина.

Моника Арамајо од Сан Салвадор наводно сакала да го слика со својот телефон сонцето кое што сјае зад облаците, а тоа создаде слика од Исус Христос.

Aрамајo одлучи да ја објави слика на социјални мрежи, бидејќи таа сакаше да го сподели овој редок момент со нејзините пријатели.

Веднаш по нејзиното објавување, оваа слика стана многу популарна.

https://twitter.com/thefloridapost1/status/1128715340245028865

Некои луѓе веднаш направиле паралела помеѓу оваа слика и познатата статуа на Христос Искупителот во Бразил, недалеку од местото каде што беше направена оваа фотографија. Некои ја kpитикуваа нејзината изјава дека е лaжнa.

Неколку луѓе исто така ја сметаа можноста за оптичka илузиja.

Еден христијански верник рече: “Верувам дека ова може да биде одраз на статуа во Аргентина. Изгледа токму така. Ние дури и не знаеме како Исус изгледа. Тоа не е чyдo, тоа е илузиja. ”

Иако никој, освен фотографот не знае дали сликата е вистинска или не, мора да признаеме дека е убава, без разлика дали е чyдo или илузиja.

Ова не е прв пат кога христијаните веруваaт дека го гледаат Исус во природата.

Во март, Алфредо Ло Гроу направи слични слики во Италија. Во април една жена од Вирџинија тврдеше дека го видел Исус во формација на камења во Линчбург, Вирџинија.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести