December 2, 2021, 4:39 am

Резултатот од експертизата не ја исклучува ниту намалува моралната одговорност на министерот и директорот, вели поранешниот министер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Резултатот од експертизата, каков и да е, не ја исклучува ниту намалува објективната и морална одговорност на министерот и директорот, но и Заев и Теута. Сведоци сме дека во цивилизираниот свет, дури и за не толку трагични случаи, функционерите поднесуваат оставки, реагира поранешниот министер Џевдет Хајредини, по прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче кој не поднесе оставка по вчерашната трагедија во ковид-центарот во Тетово во која загинаа 14 лица.

Претходно, политичкиот аналитичар побара одговорност од властите, саркастично коментирајќи дека за нив е доволно да се побара „целосна, длабока и брза истрага“.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This