РЕКА МУ ,,MABНАЛ KOPПА” НА ПЕНДАРОВСКИ:Oдбил да му биде советник на претседателот

  • May 22, 2019

Блерим Река, противкандидатот на Стево Пендаровски на претседателските избори, oдбил да биде надворешен соработник на претседателот, објави ТВ21.

Според телевизијата, Пендаровски лично му понудил на Река да биде дел од неговиот тим, но по два дена размислување Река oдбил.

Денеска претседателот Пендаровски го комплетираше својот кабинет.

Претходно «
Следно »