„РЕФОРМАТОРИТЕ“ ПОВТОРНО ЌЕ ГО СКВЕРНАВАТ ВЕЛИГДЕН: Антонио Милошоски го открива планот на СДСМ за државен удар!

  • April 6, 2017
  • Коментари

Во духот на терористичкиот напад кај Смилковско Езеро, планерите кои стојат позади СДСМ смислиле нов план со кој повторно планираат да го сквернават Велигден, и неколку дена пред најголемиот Христијански празник да предизвикаат државен удар. Планот во детали го објави Антонио Милошоски

smilkovsko

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Целта на СЈО/СДСМ за “новата реформска влада”:
– пред Велигден, неделовнички/насилен избор на Претседател на Собранието.
– до Јуни да се покренат уште 20тина неосновани обвиненија против истакнати членови на ВМРО кои ги разобличуваат штетните политики на Заев.
– до крајот на годината да има референдум за името по грчки терк и под прогон и приведувања од СЈО-МВР-СДСМ ќе бидат и политичари и медиуми/новинари кои имаат потенцијал да се спротивстават на тој план. Новиот Претседател на Собранието ќе има задача да оневозможи референдум или да го штелува референдумското прашање.
– до крајот на годината треба да помине Законот за двојазичност на цела Македонија и редефинирањето на државата според платформата од Тирана и предмет на прогон и подолг притвор ќе бидат предводниците кои ќе се обидат да го попречат планот; притисокот ќе вклучува и објава на монтирани приватни снимки за деградација и оцрнување на личностите. “Двојазична” Македонија нема да има основа да бара опстојување на македонски/Macedonian за јазикот и идентитетот во решавањето на спорот со Грција.
– до крајот на годината ќе треба Заев и СЈО да најдат “независни судии” кои ќе потпишат ослободителни пресуди за обвинетите во “Монструм” и “Диво Насеље”, а за возврат Заев да биде ослободен од вина во предметот “Поткуп”.
…итн
…итн
Но, 🇲🇰 нема да Ви помине! 🇲🇰 – напиша Милошоски на својот ФБ профил

[/kopa_block_quote]

Претходно «
Следно »