September 29, 2020, 9:05 pm

„РЕФОРМАТОРИТЕ“ ПОВТОРНО ЌЕ ГО СКВЕРНАВАТ ВЕЛИГДЕН: Антонио Милошоски го открива планот на СДСМ за државен удар!

Поврзано

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта...
- Advertisement -

Во духот на терористичкиот напад кај Смилковско Езеро, планерите кои стојат позади СДСМ смислиле нов план со кој повторно планираат да го сквернават Велигден, и неколку дена пред најголемиот Христијански празник да предизвикаат државен удар. Планот во детали го објави Антонио Милошоски

smilkovsko

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Целта на СЈО/СДСМ за “новата реформска влада”:
– пред Велигден, неделовнички/насилен избор на Претседател на Собранието.
– до Јуни да се покренат уште 20тина неосновани обвиненија против истакнати членови на ВМРО кои ги разобличуваат штетните политики на Заев.
– до крајот на годината да има референдум за името по грчки терк и под прогон и приведувања од СЈО-МВР-СДСМ ќе бидат и политичари и медиуми/новинари кои имаат потенцијал да се спротивстават на тој план. Новиот Претседател на Собранието ќе има задача да оневозможи референдум или да го штелува референдумското прашање.
– до крајот на годината треба да помине Законот за двојазичност на цела Македонија и редефинирањето на државата според платформата од Тирана и предмет на прогон и подолг притвор ќе бидат предводниците кои ќе се обидат да го попречат планот; притисокот ќе вклучува и објава на монтирани приватни снимки за деградација и оцрнување на личностите. “Двојазична” Македонија нема да има основа да бара опстојување на македонски/Macedonian за јазикот и идентитетот во решавањето на спорот со Грција.
– до крајот на годината ќе треба Заев и СЈО да најдат “независни судии” кои ќе потпишат ослободителни пресуди за обвинетите во “Монструм” и “Диво Насеље”, а за возврат Заев да биде ослободен од вина во предметот “Поткуп”.
…итн
…итн
Но, 🇲🇰 нема да Ви помине! 🇲🇰 – напиша Милошоски на својот ФБ профил

[/kopa_block_quote]

14 КОМЕНТАРИ

Latest News

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Балканот-шведска маса: Албанците присвојуваат сè што сакаат – од Обилиќ до Лешница

Албанскиот премиер Еди Рама на Фејсбук ги претстави природните убавини на Македонија - Кањонот Лесница, како дел од Албанија и ја продолжи традицијата на...

Порошенко позитивен на кopoнавирус

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко преку својот Фејсбук профил соопшти дека се зapазил со koронавирус, пренесоа британските медиуми. Поради инфekцијата, наведува Порошенко на Фејсбук, тој...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена на работа иако бил болeн,...

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта на секојдневни нaпaди е тоа...

More Articles Like This