РЕФОРМСКИ ОД СКУТОТ НА ИЗМАМНИКОТ ЗАЕВ: Единствено што успеале да реформираат Михајловски и Богојески е нивниот домашен буџет

Поврзано

Граѓаните тука сакаат обнова и што поскоро државата да тргне напред

Во моментов сум во населеното место Кучевиште. Заедно со коалиционите партнери Љупчо Димовски и Иван Стоиљковиќ ги посетивме жителите...

Сите треба да бидеме paмнопpaвни граѓани

Вие не сте само една маргинализирана група. Вие сте рамноправни граѓани на Република Македонија исто како и јас. #ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова https://www.facebook.com/RaselaMizrahi/posts/179694490219141

(Видео) Денешната одлука не значи дека Македонија добила датум за почеток на пpeгoвoри

Секретарот за меѓународна политика на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за пратеник, Тимчо Муцунски на денешната прес-конференција изјави дека е лажна...

Наместо реформатори, измамници во скутот на Заев. Тие се жртви само пред телевизија. Ќе направат се само за да ги заштитет личните интереси. Се борат само да си ги зачуваат позиции умилкувајќи му се на Зоран Заев. Ова се само дел од коментарите за „реформаторите“ Александар Михајлоски и Петар Богојески.

„Реформаторите“ до пред неколку дена беспоштедно ги поддржуваа политиките и движењето на ВМРО-ДПМНЕ, без да имаат каква било замерка на „демократијата“ или донесените одлуки и решенија. Но, потребата за „реформирање“ се јави кога се соочија дека ќе останат без бенефитите. Овие „реформатори“, кои се богатеа на грбот на ВМРО-ДПМНЕ, сега одработуваат агенда која повторно ќе им донесе лагоден живот без труд и работа.

-Петре и Алек, недраги клиентелисти, и непочитувани измамници,

Велите вие цело време сте мислеле поинаку, ама сега сте се охрабриле да зборите. Нема одговор на прашањето каде бевте 2008та, 2011та и 2014та година кога ВМРО нижеше силни победи и каде бевте да побарате реформи тогаш. Во што сте обесправени, во тоа што Александар Михајловски познат како Алек рекетар, минатата година имал приходи од половина милион евра како адвокат, или Петар Богоевски викан Бунтур кој е познат во јавноста како Пецо Даравела, како државен советник нижи по 40 илјади денари месечна плата и чие име се поврзува со редица скандали. Или пак Илија Илјовски од Центар кој има годишен приход од 100 илјади евра. Или пак Александар Стојчевски кој е “јако обесправен” како десетгодишен актуелен помошник директор во ПУИК со месечна плата од 60 илјади денари. Како си придодавате на значење, па манипулирате дека ВМРО само поради вас ги распуштило комисиите, што е ноторна лага и измама. Големи “жртви” сте само пред телевизија. Функционери на дугме, а на овој начин само си ги штитите личните интереси и купувате повластувања од власта на СДСМ и се борите да си ги зачувате вашите позиции умилкувајќи се на Заев. Нема да успеете, бидејќи ВМРО е народот, а народот ве презира. Наместо реформатори, измамници во скутот на Заев, се вели во статусот на Фејсбук.

Актуелно

Кичеец ја негирал точноста на објавените аудио-снимки на кои се слуша неговиот глас

Денес Зоран Милевски-Кичеец бил повикан во полициската станица Карпош заради аудио-снимките кои беа објавувани на „ЈуТјуб“ а на кои...

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се води класичен линч и очигледен...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Повеќе вести