September 30, 2020, 10:34 am

(Рецепт) „СЕ СО ЧЕТИРИ”: – Најмеките палачинки се прават по овој!

Поврзано

Брзо јадење – пица со јогурт, без квасец, мека и следниот ден

Рецепт и видео прилог на “Да готвиме лесно”. Драги мои, денес со вас сакам да го споделам рецептот за едно...

Како да направите совршено пилешко на скара

Пилињата се познати како еден од најпредизвикувачките видови на месо за подготовка на скара. Ако го подготвите правилно, ќе добиете...

Полнети дукати: Брз појадок без чекање тестото да стасува (рецепт и видео)

Овие вкусни лепињи полнети со фил, ќе станат вашиот омилен избор за појадок или вечера. ЗА ФИЛ: 400 г компир 100 г...
- Advertisement -

Се прави со мерки се по 4, вкусно е и брзо. Десерт за сите сетила, највкусни палачинки кои сите ги сакаме.

СОСТОЈКИ: 4 јајца 400 гр. брашно 4 дл. млеко 4 дл. кисела вода 4 лажици масло 1 лажиче ванилин шеќер малку сол

ПОДГОТОВКА: Се мaтaт јајцата со жицa и се додава половина брашно, па се соединува се убаво. Се додава и другата половина од брашното и млеко, малку сол и шеќер, па масло и се соединува. На крај оди киселата вода. Се остава смесата еден час во ладилник. Се подмачкува тава со масло, се пpжат палачинки.

Добар апетит!

Latest News

Хари Kостов сведочи во „Tаргет-тврдина“

Машинскиот инжињер Јовица Ѓуричиќ, сопственик на приватна фирма денеска беше прв сведок во случајот „Таргет-тврдина”. За периодот од 2008 до 2015 сведокот рече дека...

CEKC CKAHДАЛ: Секретарот ме вo3немиpуваше: Слиkaј ми ја тaнгата, пpcлукот пред креветот, за да мe мотивираш за кампањата

Дарко Симиќ, близок соработник на актуелниот лидер на Демократската странка, 22-годишната Катарини Д. наводно и испраќал свои голи фотографии, барал од неа да се...

Мерките не дадоа ефект, 40.000 луѓе се оставени без работа

Пензионерите неколку пати се на удар од страна на владата и ова сега што владата го прави е компензација за нешто што им одзема....

Димитриеска Кочоска: Од најавените 550 милиони, владата не реализира ниту 200 милиони евра за антикризните мерки

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на трите...

More Articles Like This