(Рецепт) СО ОВОЈ РЕЦЕПТ НЕМА ДА ИМАТЕ ПОТРЕБА ОД ИНСУЛИН: 100% го регилира високото ниво на шеќер во крвта!

  • March 6, 2019
  • Коментари

Дијабетисот е многу честа болест. За да го спречите тоа, треба да јадете здрава храна и да го ослободите стресот и нервозата. Овде ќе ви покажеме рецепт кој може да ви помогне да спречите дијабетис, но исто така да го регулираа оние што веќе го имаат.

Ќе ви требаат:
корен од рен
1 чешне лук
660 мл пиво
1 чаша јаболков оцет

Подготовка:

Измијте го коренот на рен, и не го лупете. Ставете го во сад полн со вода. Потоа додадете јаболков оцет. Нека остане околу 15 до 20 минути. Потоа можете да ги намалите парчињата од рен, да ги исецкате. Сторете го истото и со лукот. Се меша лукот и ренот,и се ставете во стаклена тегла со капак и истурете го пивото. Затворете ја теглата и чувајте ја на темно место 10 дена.

Употреба:

По 10 дена смесата е подготвена за употреба. Конзумирајте една лажичка три пати на ден, во првите два дена. Потоа можете да консумирате една лажица и три пати на ден. Целиот третман трае еден месец.

Претходно «
Следно »