РИЈАНА ЈА ОБОЖАВА: Има 92 години и 3 милиони следачи на Инстаграм

Поврзано

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ПО ТРЕТПАТ ЈА ОТКАЖА ВЕНЧАВКАТА, СЕГА ПОРАДИ САМИТ НА ЕУ

Данската премиерка Мете Фредериксен по третпат ја одложи својата венчавка, со цел да присуствува на самит на Европската Унија....

Рун вут Винкл има своја козметичка колекција, дури 3 милиони луѓе го следат нејзиниот живот преку Инстаграм, а Ријана и Мајли Сајрус се нејзини фанови.

Запознајте ја 92-годишната баба, која моментално е најголема интернет сензација. Пред славата која ѝ се случила во 2014-та година, оваа баба живеела нормален живот во градчето Кентаки.

Имала мала фарма, се грижела за правнуците, ја одржувала градината и секоја недела одела во црква. Еден ден нејзината правнука ја фотографирала во кратки панталони и маица и ѝ помогнала да отвори Инстаграм профил.

https://www.instagram.com/p/Bq-slQdHfM_/?utm_source=ig_web_copy_link

„Отсекогаш бев бунтовник, па така дојдов до корисничкото име Беди Винкл“, рекла таа.
Нејзината прва објава набрзо станала вирална, а бројот на следачи се зголемувал од ден на ден. Социјалните мрежи ги освоила со своите весели и шарени модни комбинации и со ставот дека за ништо не ѝ е грижа.

Иако нејзиниот стил може не му се допаѓа секому, тешко е да се негира фактот дека нејзината самодоверба е инспиративна.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести