December 8, 2021, 4:48 am

РКЕ дeнec oдлyчyва зa нoви цeни нa гopивaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати.

Мината недела немаше промена во цената на бензините, а дизел горивото поевтини за 1,5 денар во однос на претходната недела.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за еден денар, додека цената на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,786 денар/килограм.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This