РОБЕРТ БИЛБИЛОВ ГО ОБЈАВИ ПОСЛЕДНИОТ РАЗГОВОР КОЈ ГО ИМАЛ СО ВЛАТКО: Разговор на само неколку часа пред смртта, Влатко планирал големо враќање на сцената

Поврзано

ЃОРЃИЕВСКИ: Нема да дозволиме да го зaгрозите животот на народот само за да ги зaдоволите бoлните желби на Заев

Периодот со пандемијата кој се сметаше за „пик“ не го коментирав, бидејќи јас и моето семејство, како и сите...

КОСТОВСКИ: Смилевски ги излoжи Бутелчани на опacност

Велимир Смилевски и Славјанка Петровска се во изолaција, практично врвот на СДС Бутел е во изолaција а само пред...

(Видео) МИЛОШОСКИ: Примариус Д-р Лудаков

Колку треба да си нечовек, во ден кога има 90 новозаразени и 7 мртви луѓе, да го лажеш народот...

Музичката сцена во Македонија е шокирана по информацијата дека младиот пејач Влатко Илиевски е пронајден мртов вчеравечер во автомобил во скопската населба Аеродром.

Социјалните мрежи се преплавени со статуси, коментари, изразување на сочувство од оние кои не го познаваа, но и од најблиските соработници и пријатели.

Еден од нив е и Роберт Билбилов, кој исто како и Елена Ристеска, последната комуникација со пејачот ја имал само неколку часа пред да почине.

Билбилов пишува дека Илиевски бил полн со елан и идеи за реализирање. Од него побарал и нова песна. Неговата смрт до објавување на обдукциските резултати останува мистерија.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести