РОБЕРТ БИЛБИЛОВ СО ПОРАКА ДО ПОНЕЖНИОТ ПОЛ: „Џабе се депилиравте…“

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Оваа година летото не ни е баш наклонето. Иако во изминатите лета сме имале пеколни температури со куп топлотни бранови годинава и не баш. Температура до кај 25-26 степени, облачиња, ветрче и дождец, а сепак топло… А, народот очекуваше пекол, па темелно се подготвуваше да летува на море, езеро, планина.

Особено понежниот пол. Козметика, солариум, фризура, маникир, педикир, бричење од препони до под пазуви, костими за капење, шапки, очила за сонце… Трошоци еден куп, а сонце – нигде.

Токму, отприлика со такава порака во една од своите Инстаграм приказни на дамите им се обрати македонскиот музичар, композитор, продуцент и пејач, хитмејкерот Роберт Билбилов.

Постирајќи фотографија од временската прогноза на Сител со експертот – метеоролог, господин Трајко, Билбилов шеговито напишал: „Џабе се депилиравте, нема лето“!

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести