РОБЕРТ БИЛБИЛОВ СО ПОРАКА ДО ПОНЕЖНИОТ ПОЛ: „Џабе се депилиравте…“

  • July 28, 2018

Оваа година летото не ни е баш наклонето. Иако во изминатите лета сме имале пеколни температури со куп топлотни бранови годинава и не баш. Температура до кај 25-26 степени, облачиња, ветрче и дождец, а сепак топло… А, народот очекуваше пекол, па темелно се подготвуваше да летува на море, езеро, планина.

Особено понежниот пол. Козметика, солариум, фризура, маникир, педикир, бричење од препони до под пазуви, костими за капење, шапки, очила за сонце… Трошоци еден куп, а сонце – нигде.

Токму, отприлика со такава порака во една од своите Инстаграм приказни на дамите им се обрати македонскиот музичар, композитор, продуцент и пејач, хитмејкерот Роберт Билбилов.

Постирајќи фотографија од временската прогноза на Сител со експертот – метеоролог, господин Трајко, Билбилов шеговито напишал: „Џабе се депилиравте, нема лето“!

Претходно «
Следно »