РОБЕРТ ВЕЉАНОВСКИ: Грците сакаа да не купат за 25 евра по човек

Поврзано

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

Груевски најави нова фабрика на Кемет Електроникс во Македонија

Деновиве, се очекува Кемет Електроникс кои веќе 7-8 години имаат фабрика за електронски компоненти во автомобилската индустрија во ТИРЗ...

Ќe имa и kpивички приjaви пpoтив бетонизациjaтa нa цeнтpaлното гpaдcко подpaчје

Бетонизацијата на Скопје, надвор од пропис и надвор од јавниот интерес за загадувањето и екологијата на градот ја одобрија...
- Advertisement -

Откако на големо се обелодени скандалот со црните фондови на грчкото МНР, скандал кој пред да се обелодени Коѕијас даде оставка, социјалните мрежи се преполни со коментари на оваа тема. Имено на оваа тема коментираше и актерот и професор на Драмскиот факултет, Роберт Вељановски кој со едноставна математичка операција пресмета со колку пари по човек сакале Грците да ја купат Македонија. Вељановски истакна дека Грција сакала да ни го купи достоинството со 25 евра, односно 1533.8 денари по човек. Вест: Грчкото МНР има 50 милиони евра црни фондови Математика и мираз!

(Ако им го плеснале цело 50-вче за поткуп и ако сакаат да ни ги поделат на сите подеднакво) 50 милиони евра : на 2 милиони народ. По 25 евра по човек. Ете, за толку сакаат да ни го купат достоинството! За 25 евра или за 1533,8 ден по човек, пишува тој на својот Фејсбук профил.

Latest News

Oблaчнo пocвeжo вpeмe co пoвpeмeн дoжд, yтpe пooбилни вpнeжи

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните и...

More Articles Like This