September 18, 2021, 8:59 am

Роден под среќна ѕвезда: Три пати добил на лотарија на ливче купено од истото продажно место

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Среќниот добитник од Северна Каролина славел освојување на 100.000 американски долари на лотарија, но ова не било првпат да освои големи награди на истото продажно место.

Тери Сплоне од градот Конкорд купил лоз за 20 долари и добил 100.000 долари, а по оданочувањето, ќе му останат нето 70.800.

Во април 2017. година, Сплоун добил милион долари откако купи ливче за „Milioner baks”, а две години подоцна, во март 2019. година, купи грепка од наградната игра „150 милиони готовина“ и заработил уште еден милион долари.

„Ова е неверојатно. Дефинитивно е забавно да се победува“, рекол Сплоун.

Според лотаријата во Северна Каролина, Сплоун го купил добитното ливче во понеделникот.

„Тоа беше Денот на трудот. Така, тоа беше навистина убаво изненадување за мене“, рекол тој.

Тој секој добиен билет го купил на истото место, во продавницата во Конкорд, во „Мини стоп на Сем“ на Стариот пат за Шарлот.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This