April 22, 2021, 10:23 pm

Родители внимавајте: Пpeдизвик кој охрабрува caмоубиство на деца се шири на ТикТoк

Поврзано

Член на СДCM и поранешен професо на ПМФ: Царовска е неука, неискусна импровизаторка

На програмите на МОН и Царовска се спротивставуваат и универзитетски професори, членови на СДСМ. Еден од нив е и...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува...

И3mислени изјави на Жak Атали – гopиво за теориите на 3aговор околу KoBид-19 и во земјава

Лажни зборови на Жак Атали се вметнати како фалсификат во една книга со интервјуа, каде е поместено и интервју...
- Advertisement -

Претседателот на истражниот комитет на Руската Федерација Александар Бастрикин издаде наредба за организирање истрага за ширење на информации на социјалната мрежа Тикток што ги охрабрува децата да извршат самоубиство, информира прес-службата на Комитетот.

Пред-истражната проверка на ваквите факти треба да ја спроведе Главната дирекција за истраги, која, соодветно, треба да преземе сеопфатни мерки насочени кон навремено сузбивање на незаконски дејствија и да ги идентификува сторителите, се вели во соопштението на Министерството.

Според Комитетот, во последните денови од февруари, на социјалните мрежи почнале да се шират видеа и информации, кои ги охрабруваат децата да извршат голем број активности што не биле безбедни за нивните животи.

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This