РОДИТЕЛСКО ПИСМО КОЕ ГИ ОСВОИ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Ова секој треба да го прочита

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Драго дете,

Сѐ уште не сум остарена, а кога ќе ме видиш таква, имај трпение со мене и пробај да ме разбереш. Ако се извалкам за време на ручекот и ако не можам сама да се облечам, имај трпение. Сети се на часовите кои ги потрошив, додека ти истото го учеше. И ако во текот на разговорот повторувам исти работи немој да ме прекинуваш, сослушај ме.. И јас морав истата приказна да ти ја читам повторно и повторно пред да потонеш во сон. Ако не сакам да се избањам, не исмевај ме и не ме навредувај. Сети се како морав да те ловам по собите и да измислувам илјада причини за да влезеш во кадата. Кога ќе ми замериш за моето незнаење за новата технологија дај ми време и немој да ме гледаш со потсмев.. Јас те научив тебе на многу работи, како правилно да јадеш, како правилно да се облечеш, како да се соочиш со животот..

Ако некогаш ми одлета мислата дај ми малку време да се присетам и ако тоа не ми појде од рака немој да се вознемирууваш.. Најважната работа на светот не ми е нашиот разговор, туку да сум со тебе и да знаеш да ме сослушаш. Ако не сакам да јадам, не ме присилувај.. Знам што е најдоброто за мене, кога ми е храната потребна, кога не ми е. Кога уморените нозе нема да ми дозволат да одам, пружи ми ја раката исто како што јас ти ја пружев кога се справуваше со првите чекори. И ако еднаш ти кажам дека повеќе не сакам да живеам, дека сакам да умрам, не ми се лути, еден ден ќе ме разбереш. Еднаш ќе разбереш дека и покрај сите направени грешки ти го посакував само најдоброто и се обидов да те подготвам за патувањето низ животот. Не тагувај и не чувствувај се беспомошно кога ќе ме гледаш таква покрај себе. Биди ми поткрепа, помогни ми да го завршам ова патување со љубов и со трпение. Ќе ти вратам со насмевка и со неизмерна љубов која отсекогаш ја чував за тебе.

Те сакам,

Твојот родител

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести