РОНАЛДО ДОГОВОРИЛ БОГАТА ЗДЕЛКА:Среќен е во Реал Мадрид

  • April 22, 2016

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Роналдо договорил богата зделка со првите луѓе на клубот.

Договорот на Португалецот е до 2018-та, како и да е, оваа сезона би можел да стави потпис на договор за до пензија.
ronaldo-infomaks

Првите луѓе на Реал Мадрид се обидуваат да го договорат Роналдо, затоа што Пари Сен Жермен е подготвен богато да го награди Португалецот.

Роналдо од 2009-та година настапува за Реал Мадрид на 343 натпревари досега постигна 360 погодоци.
Успеа да ја освои Примера, Лигата на шампионите, два куп наслова во Шпанија, Суперкупот на Шпанија и на Европа и Светското клупско првенство.

Претходно настапуваше во редовите на Манчестер Јунајтед и за Спортинг од Лисабон.

Претходно «
Следно »