РОНАЛДО СЕ ПОФАЛИ СО НОВО МИЛЕНИЧЕ: Вака изгледа неговата „ѕверка“ од 400.000 евра!

  • March 2, 2019
  • Коментари

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е голем љубител на автомобили, а во својата колекција има 20 скапи возила.

Играчот на Јувентус се пофали со ново милениче. Станува збор за „Ролс Ројс Кулинан“ покрај кој денеска позираше.

Ова возило чини 400.000 евра, но не е најскап во неговата колекција. Португалецот има договор од 30 милиони евра годишно, па според проста математика, за овој автомобил му требале пет работни денови.

Најскапиот автомобил кој Роналдо го поседува вреди 4 милиони евра, а станува збор за „Бугати Кирон“.

Ова е најновиот автомобил на фудбалерот:

https://www.instagram.com/p/BueB8MnAR_Y/?utm_source=ig_embed

Претходно «
Следно »