October 23, 2021, 9:06 am

Роналд Коман дoби oткaз – Жоан Лапорта нe caкa кpaткopoчно peшeниe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Роналд Коман е поранешен тренер на Барселона, така барем пренесува угледниот „Гол“, а веста ќе биде официјална во следните неколку часа.

Во случај на отказ на холандскиот стручњак, Барселона ќе мора да му плати 12 милиони евра, што е единствениот камен на сопнување при донесувањето на оваа одлука.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) Дpaмa вo НБА: Кoшapкapи на ЛА Лејкерс се cтeпaa пoмeѓу ceбe

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс, Ентони Дејвис и Двајт Хауард имаа кошкање за време на тајмаутот ноќеска на натпреварот...

More Articles Like This