РОСКЛИЈА ДО ЗАЕВ: „Власта се менува, истите тепаат во затвор, ова ако се прашувате кој ќе ве тепа вас“

Поврзано

А ова дека Албанците „пет пари не вредат“ нели спаѓа во 2 часа и 17 минути во кафаната?

А ова дека Албанците „пет пари не вредат“ нели спаѓа во 2 часа и 17 минути во кафаната? Како...

„Што да се очекува од еден квази инженер“: Отворено писмо од Орданоски до Манчевски

Посветено на Сyдија Бранко Орданоски, 19.07.1937 – 15.03.2019 ... Мој аманет до неговите внуки, Вивиен и Тифани Орданоски ......

(Видео) Зоран Заев избркан од пазар во Тетово

Зоран Заев денеска беше буквално беше избракан об пазар о Тетово. Тетовчани му порачаа дека нема да добие ниту...

Горазд Росоклија во својот Твитер статус го цитираше Венко Марковски, Македонски поет кој лежел по бугарските и југословенските затвopи за македонската кауза и воедно го потсети Зоран Заев дека власта се менува и дека еден ден некој нив ќе ги тепа.

“Власта се менува, тие што ме тепаат во затвop се истите.” Венко Марковски-поет кој за македонската кауза лежел во бугарски, српски, југословенски затвopи и логopи. Ова доколку Заев и тие околу него се прашуваат кој нив ќе ги тепа. Толку направено зло мора да има наплатна цена.

https://twitter.com/Rosoklija/status/1098691574102482944

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести