РОЈТЕРС МАНИПУЛИРА СО РЕЗУЛТАТИ: Повлечена анкета на која се гледа солидна предност на Трамп пред Клинтон!

Поврзано

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19, СЗО пpeкинa со истражување на овие лeкoви

Светската здравствена организација соопшти дека ги прекинува испитувањата за лекот за маларија – хидроксихлорокин и комбинацијата на лекови...

Рекорден број на зaрaзeни во еден ден со кoрoнaвиpyc во светот

Во последните 24 часа во светот се регистрирани 212.326 нови случаи на коронавирус, што е рекорден пораст на бројот...

Во cyдиpи во Јужен Судан yбиeни најмалку 43 лицa

Најмалку 43 лица се убиени во борбите меѓу различни групи од населението во Јужен Судан, соопштија властите, пренесе ДПА. -Членови...

Ројтерс го повлекол истражувањето на јавното мислење кое било објавено на 7-ми ноември на кое се гледа огромен пад во рејтингот на Хилари Клинтон и солидна предност на Доналд Трамп

bil_hilari

Овие резултати биле објавени на 7-ми ноември, а истражувањето било нарачано од Ројтерс, каде што Трамп сериозно водел пред Клинтон. Истражувањето набрзо било повлечено, најверојатно бидејќи не ги задоволувало интересите на оние кои одлучуваат во Ројтерс, а се на страната на Клинтон.

110816trump42

Откако биле повлечени резултатите објавени на 7-ми ноември, биле објавени стари резултати од анкета направена на 6-тиистиот месец, каде што се гледа помала предност на Трамп.
110816trumpnov6

Ова само имплцира дека големите медиумски корпорации очајно се обидуваат да ја извадат кампањата на Хилари Клинтон, која се поизвесно ги губи овие избори.

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести