РУСИТЕ ВРАТИЛЕ 17 ТОНИ ЗАРАЗЕНИ ДОМАТИ ОД МАКЕДОНИЈА: Љупчо Николовски и директорот на инспекторатот пуштиле заболени домати!

Поврзано

НЕМА КРАЈ НА ЗАДОЛЖУВАЊЕТО: Владата нè задолжи со дополнителни 700 милиони евра

Седумстотини милиони евра е сумата со која попладнево се задолжи земјава преку издавање на еврообврзница. Алсат дознава дека каматната...

ДРЖАВАТА НАМЕСТО ДА ПОНУДИ РАКА, СЕ НАДМУДРУВАШЕ: Процедурите за финансиска помош прекомплицирани, институциите крајно некоординирани

Благоја Грозданов од Институтот за сметководители вечерва на Телевизија 24 со бројни kpитики кон владата за начинот на носење...

АНГЕЛОВСКИ ТВРДИ: Она што требаше да се исплати како бруто плата се исплаќа во помала вредност

Мартин Ангеловски од Туристичко-угостителската комора при ССК, вечерва во Телевизија 24 истакна дека во моментов угостителскиот сектор преживува и...

Додека надлежниот министер Љупчо Николовски оди по разно разни форуми промовирајки ја неговата „ЌЕ“ Стратегија во видот на виртуелни Гарантни фондови, и зелени нафти кои никако да дојдат до земјоделците, а неговиот колега директорот на земјоделскиот инспекторат гостува по синдикални игри изигрувајки ВИП личност, на оние малку пазари што ни останаа ни ги враќаат земјоделските производи и не ставаат на листи на земји со карантински болести од каде што увозот е ризичен.

 

Имено за што се работи:

Руските надлежни органи соопштуваат дека во градот Калинград вратени се 17 тони домати кои потекнуваат од Македонија од причина што се заболени од карантинска јужно американска болест, истата болест е потврдена по извршена лабараториска анализа.

Нашите овластени органи за овој инцидент молчат, и немаат намера да се огласат ни со едно штуро соопштение во кое ке дадат образложение за инцидентот кој ги загрозува извозните активности на Република Македонија и ствара дополнителни потешкотии и паѓање на цената на откупот при тоа директно загрозувајки ја егзистенцијата на земјоделците.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести