October 19, 2021, 3:41 pm

РУСКАТА АМБАСАДА СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во наредните денови следува силно руско влијание во Македонија!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Руската амбасада во Македонија преку социјалните мрежи испрати сериозно предупредување за претстојниот период, објавувајќи дека следи период на силно и зголемено руско влијание

 

 Внимание! Во претстојните денови се прогнозира забележително зголемување на #РускоВлијание на целата територија на #Македонија и пошироко. #РускаСалата – напишаа на Твитер од амбасадата

 

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Октомвриската пензија за пезнионерите ќе се исплаќа од 26 октомври

– Пензионерите со средствата од октомвриската пензија преку мрежата на банкомати и во трговската мрежа ќе можат располагаат...

More Articles Like This