РУСКИОТ ГРАД КАЛИНИНГРАД: Ќе биде хит дестинација за 2020 година

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

„TripAdvisor“ објави список на дестинации во развој, според оценките на патниците – а доколку се cyди според ова, руски град ќе биде хит дестинација за оваа година!

TripAdvisor за дестинации во развој ги смета оние што „паметните патници“ планираат да ги посетат оваа година и ќе бидат многу популарни.

Според гласовите на патниците, изгледа дека хит дестинација годинава ќе биде рускиот Калининград.

На второ место е Саранда (Албанија), а потоа следат Бејрут (Либан), Луксор (Египет) и Науса (Грција).

„TripAdvisor“ пишува за победникот, Калининград, како „неверојатен град каде културата и архитектурата на Источна Европа и Русија се вклопуваат како на ниту едно друго место“.

Оваа страница објави и список на врвни трендинг дестинации, односно дестинации со најголем пораст на позитивни коментари и оценки во изминатата година.

Како највисока трендерска дестинација беше прогласена Кочи во Индија, а потоа следуваше Лузон на Филипините, Порто (Португалија) на третото место, па Порто Сегуро во Бразил, а потоа следуваше бразилскиот Грамадо, Ломбок во Индонезија, Да Нанг во Виентиан, на осмото место беше грчкиот Закинтос и деветтата и десеттата позиција се Тел Авив (Израел) и Краков (Полска).

Актуелно

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

ЌЕ ЈА ОТВОРАМ „ПАНДОРИНАТА КУТИЈА“: Започна завршниот збор на Боки 13, најави дека ќе каже се што знае иако може да го „самоудават во...

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи дека...

Повеќе вести